Mgr Anna Karaś

Mgr Anna Karaś
Mgr Anna Karaś

Neurologopeda, Surdopedagog, Terapeuta karmienia, Certyfikowany Terapeuta Ortodoncji Funkcjonalnej, Terapeuta miofunkcjonalny.

Praktyk z 14-letnim stażem zawodowym. Na co dzień współpracuje z Oddziałem Neonatologii, Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka i Poradnią Neonatologiczną Szpitala Uniwersyteckiego im. M. Kopernika  w Krakowie oraz Oddziałem Neonatologii Szpitala im. Czerwiakowskiego w Krakowie, GRS Medical  w Krakowie. Ponadto współzałożycielka Centrum Rozwoju i Terapii „Trampolina” w Krakowie.

Bardzo bliska jest jej tematyka dotycząca problemów w zakresie karmienia, jedzenia i żywienia, dysfagii, oddechu, ortodoncji funkcjonalnej i mioterapii.
Stale podnosi swoje kwalifikacje przez udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach prowadzonych przez polskich i zagranicznych szkoleniowców. Sama również prowadzi szkolenia i pracuje ze studentami.

W pracy kieruje się zasadą holistycznego spojrzenia na Pacjenta, rzetelnego wywiadu oraz dobierania metod i technik indywidualnie do potrzeb i możliwości Pacjenta.

Wybrane kursy i szkolenia:
„CRAFTA” moduł I i II
„Diagnoza skróconych wędzidełka jamy ustnej w aspekcie logopedycznym”
„Wspomaganie karmienia dzieci z MPD”
„Jedzenie doustne wyzwaniem dla dzieci karmionych alternatywnie”
„Ssanie kciuka okiem neurologopedy”
„Osteopatia w pediatrii i neonatologii”
„Dysfagia u niemowląt i małych dzieci”
„Terapia PNF w dysfunkcjach wewnętrzno- i zewnętrzno-oralnych. Terapia Ręce na pacjencie”
„KURS Fizjoterapia Neonatologiczna moduł 1”
„Manualna Terapia dysfagii”
„Szkolenie modułowe MFS” (Certyfikat)
„Zastosowanie Stymulacji Bazalnej w Rehabilitacji osób w śpiączce”