Mgr Tomasz Dziubyna

Mgr Tomasz Dziubyna
Mgr Tomasz Dziubyna

Absolwent studiów magisterskich kierunku dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Na co dzień pracuje jako dietetyk na Oddziale Klinicznym Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.Jest ekspertem programu ModuLife, który jest nowatorskim podejściem do leczenia żywieniowego pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit. Ukończył specjalistyczne szkolenie School of InsulinresistanceTherapy, dzięki czemu uzyskał tytuł specjalisty polecanego insulinoopornym.

Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest dietetyka bariatryczna, czyli wsparcie żywieniowe pacjentów w okresie przygotowania do zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości, jak również w okresie pooperacyjnym. Oprócz tego specjalizuje się w dietoterapii chorób układu pokarmowego takich jak: zespół jelita drażliwego, nieswoiste choroby zapalne jelit, choroba refluksowa, SIBO, celiakia, choroba wrzodowa, choroby wątroby i trzustki.

Nieustannie się rozwija, a swoją wiedzę i umiejętności poszerza na licznych kursach i konferencjach naukowych. Jest współautorem kompleksowego poradnika dla osób z zespołem jelita drażliwego, będących na diecie FODMAP. W swojej praktyce pomaga również pacjentom z nadwagą lub otyłością.